Przyczyny powstawania hemoroidów w ciąży i po porodzie

Wiele przyszłych matek, które są w ciąży, ma problem z hemoroidami. Są to bolesne zmiany, które często bardzo ciężko wyleczyć. Jaka jest przyczyna ich powstania?

Hemoroidy ma każdy z nas. Warto o tym wiedzieć, ponieważ często wiele osób hemoroidy kojarzy jedynie z bolesnymi zmianami. Tymczasem swoim wyglądem przypominają poduszeczki, które zawierają krew. Podczas wypróżniania dochodzi do całkowitej wymiany krwi. Zatem dlaczego hemoroidy mogą być problemem?

Kiedy hemoroidy są bolesne

Warto pamiętać, iż hemoroidy stają się problemem w przypadku, gdy są rozciągnięte. Jeżeli wspomniane „poduszeczki” utracą swą elastyczność i zwiększą swój rozmiar, wówczas krew może nie być całkowicie wymieniania. Doprowadza to do zalegania części krwi w hemoroidzie, a co za tym idzie może powstać stan zapalny. Z kolei stan zapalny, który jest bagatelizowany, przyczynia się do powstania żylaków odbytu. Jedynie rozciągnięte hemoroidy stają się naszym problemem, jednak kto jest najbardziej narażony na ich powstanie?

Kto choruje na hemoroidy

W grupie ryzyka znajdują się  przede wszystkim kobiety w ciąży. W tym szczególnym okresie dla kobiety jej ciało diametralnie się zmienia. Często już na początku ciąży wiele kobiet ma problem z odżywianiem się. Wiele przyszłych matek ma też problem z wypróżnianiem się. Tego typu objawy mogą wystąpić już na początku ciąży, niestety bardzo wiele kobiet je bagatelizuje, ponieważ traktuje to jako normalny objaw „stanu błogosławionego”. Należy pamiętać, iż można z tym walczyć. Wystarczy jedynie zmienić dietę, ponieważ niewiele osób wie, że zaparcia sprzyjają powstawaniu hemoroidów.

Hemoroidy w ciąży

Hemoroidy w ciąży występują u kobiet bardzo często, jednak nawet w tym stanie kobieta może zdecydować się na ich leczenie. W tym celu należy udać się do apteki i poradzić się farmaceuty, jaki środek można zastosować, aby pozbyć się bolesnych zmian. Z pewnością wielu magistrów farmacji za najlepsze rozwiązanie uzna środki na bazie mieszanki ziołowej, ponieważ w ciąży niewskazane jest używanie preparatów chemicznych. Czasem tego typu leki okazują się bardzo pomocne, jednak jeżeli problem jest bardzo nasilony, pozostaje nam poczekać do rozwiązania ciąży, ponieważ tylko wtedy możemy zastosować silniejsze środki.

Hemoroidy po porodzie

Hemoroidy po porodzie także pojawiają się u wielu kobiet. Może zdarzyć się, iż podczas całego okresu ciąży młoda mama nie miała z nimi problemu. Jednak przykładowo na skutek naturalnego porodu, z powodu nieustannego parcia, które bardzo obciąża organizm, mogą się pojawić. W tym przypadku można zastosować kurację taką jak dla kobiet w ciąży, jednak jeżeli ona nie pomoże, należy udać się do odpowiedniego specjalisty, który skutecznie rozwiąże nasz problem. Należy pamiętać, iż leczenie hemoroidów uzależnione jest przede wszystkim od stopnia nasilenia zmian.

Hemoroidy to problem wielu kobiet w ciąży, jak i również młodych matek. Warto pamiętać, iż tego typu dolegliwość w okresie ciąży, jak i również po porodzie może mieć bardzo wiele przyczyn, jednak da się ją skutecznie wyleczyć.

Tekst na podstawie:

http://poradnikzdrowia.net/jak-leczyc-hemoroidy/
http://www.chorobarefluksowa.net.pl/czytelnia/hemoroidy-w-ciazy/
http://drozdzyca.net.pl/zdrowie/skad-sie-biora-hemoroidy-podczas-ciazy/
http://opryszczka.info.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-walke-z-hemoroidami/
http://kila.info.pl/glowne-przyczyny-powstawania-hemoroidow/
http://cytomegalia.org.pl/jak-skutecznie-wyleczyc-hemoroidy/

2 komentarze

  1. Bez paniki dziewczynki 🙂 Hemoroidy w ciąży to nic strasznego, dacie radę, bo to nic niezwykłego. Najważniejsze to nie panikować i nie przesadzać z maściami na hemoroidy. Bo niewiele dobrego z tego będzie jak przesadzicie, a bardziej nie da się ulżyć sobie w bólu.

    • Wbrew pozorom hemoroidy w ciąży są groźne, ale najbardziej dla tych, którzy zaczną leczyć się na własną rękę. Istnieje dużo leków i maści na hemoroidy, ale trzeba pamiętać, że w ciąży nie można używać wielu z nich bo może to być bardzo groźne dla dziecka i matki także!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2