Implanty zębowe – informacje ogólne

Każdy człowiek na świecie chciałby mieć zdrowy i piękny uśmiech. Niestety czasami z powodu zaniedbań, a w pewnych przypadkach z powodu zupełnie niezależnych od danej osoby czynników (choroby, urazy), stan uzębienia jest daleki od ideału. Obecne implanty miały swój początek (prototyp) około 100 lat temu.

Kiedy powstał implant zębowy?

Pierwszy implant zębowy powstał w 1965 roku – pierwsze wszczepienie tytanowego implantu do kości przez profesora Bednarczyka. Od tego czasu nastąpił ogromny postęp dzięki któremu komfort życia milionów osób poprawił się zdecydowanie. Głównie zalety takich zabiegów to:

 • ładny uśmiech,
 • dokładne gryzienie i żucie,
 • wyraźna mowa,
 • poprawa rysów twarzy.

Implant zęba – co to?

Implant zęba jest umieszczany w wyniku zabiegu chirurgicznego a więc konieczna jest zasadnicza wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie. Z tego powodu tylko w wybranych punktach można uzyskać wykonanie takiej usługi. Pomocne w potwierdzeniu że trafiło się na właściwy adres powinny być – certyfikaty, szkolenia i duża liczba zadowolonych klientów. Okres po którym można cieszyć się skończoną procedurą to około 6 miesięcy. Pierwszy etap to – wszystko w znieczuleniu miejscowym – wywiercenie dziury potrzebnej na wprowadzenie tam implantu, umieszczenie go tam i zaszycie dziąsła. Przez kilka miesięcy sztuczny korzeń zęba scala się z okolicznymi tkankami, aż dzięki specjalnemu łącznikowi zostaje połączony z koroną.

Ile czasu wstawia się implanty zębów?

Niektóre ośrodki są już w stanie zredukować ten okres kilku miesięcy nawet do jednego dnia! Są kilka rodzaje koron i to one mogą znacznie powiększyć koszt całego procesu – implanty zębów w takich przypadkach to już bardzo znaczący wydatek.

Implanty zębowe w Polsce

Implanty zębowe wykonywane w Polsce są cenione również za granicą. Potwierdzają to zagraniczni klienci którzy masowo przyjeżdżają do naszego kraju w celu poprawy stanu uzębienia. Cenią sobie bardzo wysoką jakość świadczonych usług jak i przystępne ceny – szczególnie dotyczy to obywateli bogatszych krajów. Warte sprawdzenia są K2Dental implanty Gdańsk.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Można wyróżnić kilka podziałów jeśli chodzi o rodzaje implantów. Jednym z nich jest specyficzne działanie niektórych z nich – np. szybsze gojenie lub możliwość złagodzenia niekorzystnych czynników jak np. palenie papierosów czy cukrzyca. Inna kategoria to materiał z jakiego są wykonane:

 • implanty tytanowe – gwarancja wieloletniego działania ale gorsza estetyka,
 • implanty cyrkonowe – najbliższe naturalnej tkance zęba. Odporne na substancje kwaśne, temperaturę, nie powodują uczulenia czy innych dolegliwości,
 • implanty hybrydowe – rozwijane w ostatnich 25 latach,
 • implanty bioaktywne z powłoką kwasu hialuronowego – obecnie najbardziej zaawansowana technologia.

Cena implantu

Cena implantu zależy od wielu czynników. Zaczyna się od około 2000 złotych w mniejszych ośrodkach do kilkudziesięciu procent więcej w największych miastach.

Ile kosztuje implant zęba?

Na pytanie – ile kosztuje implant zęba – trzeba odpowiedzieć – to zależy. Oprócz producenta i tworzywa z jakiego jest implant i korona należy dodać jeszcze inne opłaty takie jak:

 • tomografia komputerowa,
 • wizyty kontrolne,
 • dodatkowe badania/działania niezbędne do skutecznej finalizacji usługi.

Trzeba przygotować się na wydanie kilku – kilkunastu tysięcy w zależności od rodzaju implantu.

4 komentarze

 1. Dlatego jak juz sie placi to nie ma co, trzeba znalezc jak najlepszego stomatologa zeby potem miec problem z glowy na lata. Ja zanim zrobilem sobie implant to dobry tydzien sprawdzalem oferty u mnie, ostatecznie padlo na zabieg u Krystiana Krupskiego i od razu bylo widac, ze trafilem pod wlasciwy adres. Ząb trzyma się elegancko, zero ruszania sie czy cos.

 2. Warto też dodać, że implant ma pozytywny wpływ na kości żuchwy i szczęki. Żadne inne uzupełnienie protetyczne nie zapobiega zanikaniu kości tak jak implant. Może to i kosztowne rozwiązanie, ale najlepsze wśród obecnie dostępnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

21 − = 15