Ostuda – leczenie, profesjonalne zabiegi

Ostuda to dolegliwość skórna występująca głównie u kobiet. Objawia się powstawaniem brązowych i szarych plam na twarzy, głównie na nosie, górnej wardze, policzkach oraz czole.

Ostuda – leczenie za pomocą preparatówOstuda

Ostuda jest leczona za pomocą preparatów o właściwościach złuszczających oraz odbarwiających. Kremy oraz maści zawierające hydrochinon, czyli substancję rozjaśniającą ciemne przebarwienia na twarzy, zaleca się stosować dwa razy dziennie. Ostuda powstaje wskutek nadmiernego opalania, czyli ekspozycji na promieniowanie UV. Na plamy od słońca zaleca się stosowanie kremów z filtrem chroniących przed niebezpiecznym promieniowaniem.

Więcej na temat ostudy możesz przeczytać na:
https://drkomorowska.pl/arts/ostuda-czym-jest-i-jak-ja-leczyc/

Ostuda – profesjonalne zabiegi

Ostuda leczona za pomocą specjalistycznych zabiegów znika najszybciej. Zabiegi są najskuteczniejszą metodą walki z przebarwieniami na skórze.

Oto przykłady zabiegów:

  • Laser Harmony: Laser wnika w głąb skóry powodując mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do regeneracji oraz do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Po serii zabiegów skóra jest rozjaśniona, znikają przebarwienia skóry.

  • Zabiegi Cosmelan/Dermamelan: Są to zabiegi dwuetapowe. Pierwszy etap polega na nałożeniu przez specjalistę preparatu, który po kilku godzinach pacjent zmywa w domu. Drugi etap to nakładanie na twarz kremu, otrzymanego w gabinecie. Efekty są stopniowe, w pierwszych tygodniach widać rozjaśniające się przebarwienia na skórze. Po około trzech miesiącach ostuda znika w 95%.

  • Zabiegi kwasami: Ostuda na twarzy najczęściej jest leczona za pomocą kwasu glikolowego. Działanie kwasu polega na usunięciu starych, martwych komórek, które zostają zastąpione przez nowe. Zabieg zmniejsza powierzchniową ostudę, znikają przebarwienia a skóra zostaje zregenerowana oraz rozświetlona.

Ostuda ciążowa wywoływana jest przez zaburzenia hormonalne występujące podczas ciąży. Może ona zniknąć samoistnie po urodzeniu dziecka. Ciąża może być jednym z przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu, dlatego warto udać się na bezpłatną konsultację przed rozpoczęciem kuracji.

Ostuda to krępująca dolegliwość, jednak nie zagraża ona zdrowiu osoby chorej. Ograniczymy prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień na skórze stosując kremy z filtrami. Nawet po przeprowadzeniu zabiegu zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 50+).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 − = 47