Botoks na nadpotliwość – efekty widoczne już na drugi dzień po zabiegu!

Czujesz jak krople poty spływają po Twoim ciele, a Ty nie możesz nic z tym zrobić? Pojawiają się nawet wtedy, gdy nie jesteś zdenerwowana ani zestresowana? Próbowałaś już wiele metod, jednak okazały się one bezskuteczne? Oto metoda, która wysoce skutecznie pozwala pozbyć się nadmiernego ocenia się. Nadpotliwość jest do zwalczenia, ale potrzebujesz do tego silnego sojusznika. Botoks na nadpotliwość jest skuteczną opcją zwalczenia przykrej i uporczywej dolegliwości.

Czym jest nadpotliwość?

Nadpotliwość jest stanem zbyt dużego wydzielania się potu. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w okresie dojrzewania i nieleczone trwać przez całe życie. Można mieć do czynienia z tzn. potliwością miejscową, czyli, że nadmierne pocenie ogranicza się do jednej części ciała. Są to najczęściej miejsca dłoni, pach, podeszew stóp, głowy, czoła i twarzy. Okazuje się, że wcale nie tak mała grupka osób ma do czynienia z tą nieprzyjemną dolegliwością, gdyż szacuje się, że na nadpotliwość cierpi około 1 % populacji.

Co zrobić, jeśli dolega Ci nadpotliwość?

Pierwszym i podstawowym krokiem powinno być udanie się do dermatologa, który oceni przyczynę Twoich dolegliwości. Po wstępnej analizie, specjalista zaleci odpowiednie leczenie. Botoks na nadpotliwość jest o tyle skuteczny, że już w pierwszym tygodniu odczujesz znaczne zmniejszenie się objawów problemu. Nadpotliwość dotyka wielu ludzi w różnym wieku i dość często zwykłe dezodoranty okazują się niewystraczające i nie zwalczają problemu. Dlatego warto skierować się na leczenie przesadnego wydzielania płynów przez gruczoły skóry.

Botoks na nadpotliwość – kiedy okaże się skuteczny?

Botoks na nadpotliwość wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu wielu obszarów ciała. Jednymi z nich są np. nadpotliwość dłoni i nadpotliwość czoła. Nadpotliwość głowy i twarzy to miejsca szczególnie widoczne już na pierwszy rzut oka, a więc odpada stosowanie w tych obszarach maści i innych kremów w dzień, zwłaszcza u płci żeńskiej. Wstrzykiwanie botoksu w dłonie trwa zaledwie kilka chwil, a rezultaty utrzymują się nawet około 2 lat. Botoks na czoło trwa również kilka sekund, a gojenie się przebiega w zaledwie kilku dniach od zabieg.

Jakie czynniki wpływają na nasilenie objawów?

Nie jest jednoznacznie powiedziane, co dokładnie sprawia, że objawy się nasilają. Jednak istnieją pewne substancje, które wpływają na zwiększone wydzielanie się potu, m. in.:

 • stres, główny czynnik
 • aktywność fizyczna
 • silne emocje, takie jak lęk, strach
 • temperatura powietrza, ciepło i zimno
 • używki – alkohol, papierosy
 • niektóre napoje – kawa, herbata

Botoks na nadpotliwość pozwoli cieszyć się ulubionymi przysmakami i nie spowoduje utraty ciepła (poprzez nadmierne pocenie się) przez nas organizm w kryzysowych warunkach.

Jakie są główne korzyści leczenie botoksem zbyt obfitego pocenia się?

Głównymi korzyściami płynącymi z zastosowania botoksu na nadmierne pocenie się są:

 • wzrost pewności siebie oraz lepsze samopoczucie przebywając między ludźmi
 • zmniejszenie się ilości wydzielanego potu oraz wszystkich przykrych i nieprzyjemnych skutków z tym związanych
 • zabieg ingeruje jedynie w cienką warstwę pod skórą
 • praktycznie natychmiastowe efekty, które pozostają przez dłuższy okres czasu
 • szybkość zabiegu

Dla kogo szczególnie wskazane jest leczenie botoksem?

Botoks na nadpotliwość sprawdzi się u każdej osoby zmagającej się w nadmiernym wydzielaniem się potu, które staje się uciążliwe i przeszkadza w normalnym, dziennym funkcjonowaniu. Nadmierne pocenie się dłoni może być kłopotliwe dla osób publicznych oraz pracujących z drugim człowiekiem, toteż zabieg okaże się niezwykle pomocny. Zabieg pozwoli pozbyć się problemu każdej osobie, która widzi, że pocenie się staje się koszmarem w jej życiu i wymknęło się spod kontroli.

3 komentarze

 1. W moim przypadku stresujący tryb życia wpłynął na nadmierną potliwość. Bardzo interesujący artykuł, nie miałam pojęcia o zastosowaniu botoksu na nadpotliwość, gdzie efekty są widoczne już na drugi dzień zabiegu. Stosowałam wcześniej różne specyfiki, jednak nic nie miało tak szybkiego czasu działania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 − = 87