Sposoby na popękane naczynka

Teleangiektazje to rozszerzone naczynka, które tworzą sieć prześwitujących przez skórę niebieskich bądź czerwonych nitek. Najczęściej pojawiają się na skórze twarzy, dekolcie bądź kończynach dolnych. Borykają się z nimi osoby o cerze naczynkowej, wrażliwej na podrażnienia i działanie czynników zewnętrznych (chociażby warunków pogodowych), ale również pacjenci z tendencją do powstawania żylaków (w przypadku kończyn dolnych).

Popękane naczynka zawsze wpływają na pogorszenie atrakcyjności wyglądu zewnętrznego, są po prostu nieestetyczne. Są też jednostką kliniczną wymagającą leczenia.

Zainteresowany zabiegiem usuwanie naczynek ? Sprawdź:

 

Warto wiedzieć, że tzw. pajączki pojawiające się na nogach są najczęściej zwiastunem żylaków, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia pacjenta. Chory powinien zgłosić się do specjalisty niezwłocznie, zaraz po zauważeniu pierwszych zmian.

 

Skąd się biorą tzw. pajączki?

 

Wpływ na pojawianie się rozszerzonych naczynek ma wiele czynników. W pierwszej kolejności mówi się o predyspozycjach genetycznych. Najczęściej z ich powodu cierpią kobiety o cerze wrażliwej i cienkiej. Pajączki to również efekt alergii czy trądziku różowatego. Wpływ mają również warunki zewnętrzne – nadmierne działanie promieni słonecznych, silny wiatr, duży mróz. Okazuje się także, że to my sami możemy być winni powstawania tych niekorzystnych zmian skórnych. Udowodniono na przykład, że naczynka mogą pękać w wyniku picia nadmiernej ilości kawy, mocnej herbaty czy alkoholu, brania nazbyt gorących kąpieli i korzystania z sauny, spożywaniu potraw doprawianych ostrymi przyprawami a nawet pod wpływem przewlekłego stresu.

 

Jak usuwać popękane naczynka?

 

Niestety, na nic zdają się domowe sposoby usuwania powstałych już pajączków. Kremy i „parówki” nadają się doskonale, ale w celu ich zapobiegania, nigdy usuwania. Aby pozbyć się nieestetycznych zmian niezbędna będzie wizyta u specjalisty. Diagnozą i leczeniem rozszerzonych naczynek zajmuje się głównie dermatolog i właśnie z jego pomocy należy korzystać. Podczas pierwszej wizyty dokona on analizy stanu skóry i stwierdzi przyczynę powstawania pajączków. W dalszych czynnościach zaleci metodę, dzięki której możliwym będzie ich usunięcie. Dzisiaj zaleca się przede wszystkim laseroterapię – laserowe zamykanie naczynek jest metodą w pełni skuteczną a przy tym bezpieczną i całkowicie komfortową w przebiegu dla pacjenta. Zabiegi wykonuje się seriami, ale efekty widać już po pierwszej wizycie. Każdorazowy zabieg nie trwa dłużej niż kilka minut. Tym sposobem można usuwać zarówno rozszerzone naczynka, jakie powstały na nogach jak i te na skórze twarzy.

Źródła:

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 5