Na czym polega detoksykacja organizmu?

Detoksykacja organizmu to obecnie bardzo popularna metoda, która ma na celu poprawę stanu ciała poprzez odciążenie go z niechcianych szkodliwych substancji. Takiej terapii powinny poddać się wszystkie osoby, które mają problemy z różnymi dolegliwościami, jednak nie można znaleźć uchwytnej przyczyny takiego stanu. Oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji można osiągnąć między innymi poprzez zastosowanie kuracji ziołowej.

Detoksykacja organizmu to długotrwały proces. Choć obecnie propaguje się tak zwaną jednodniową detoksykację, jednak jest to tylko działanie doraźne. Nie jest ono zbyt pomocne w przypadku, gdy organizm jest zatruty na wielu poziomach. Oczyszczanie polegające na usunięciu trucizn rozpuszczalnych w wodzie sprawia, że przez chwilę można poczuć się lepiej. Więcej o detoksykacji można wyczytać na http://www.zlogi-jelitowe.pl/kategoria/warto-wiedziec/. Najbardziej niebezpieczne substancje gromadzą się jednak w tłuszczu, co mogą odczuć osoby, które stosują radykalne diety odchudzające. Przy spalaniu tłuszczu może bowiem dochodzić do podtruwania organizmu uwalnianymi toksynami.

W przypadku, gdy oczyszczanie jest tylko powierzchowne, najlepszym ratunkiem będą zioła mające działanie detoksykacyjne. Należą do nich między innymi czystek, ziele fiołka trójbarwnego oraz skrzyp polny. Napary z tych roślin mają działanie moczopędne. Dzięki temu uwolnione toksyny zostają szybko wydalone, co pozwala uniknąć uszkodzeń. Terapii tymi ziołami nie należy przeprowadzać zbyt długo, jednak każdy od czasu do czasu powinien ją zastosować.

Co zrobić w przypadku, gdy oczyszczanie jest bardziej gruntowne? Wtedy warto zastosować zioła, które ochronią inne narządy wewnętrzne przed szkodliwym działaniem tego typu substancji. Należą do nich między innymi nasiona ostropestu plamistego oraz babki płesznik. Ostropest plamisty zawiera sylimarynę, która działa osłonowo na wątrobę i nie dopuszcza do znacznego uszkodzenia jej komórek. Z kolei babka płesznik działa osłonowo na jelita i wspomaga wydalanie złogów, zwanych kamieniami kałowymi. Kamienie kałowe tworzą się w jelitach z niestrawionych resztek. Obecność takich złogów źle wpływa na stan organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 − 28 =