Rozpoznajemy łupież pstry głowy

Osoby, które od dłuższego czasu borykają się ze swędzącymi, lekko złuszczającymi się plamami występującymi na skórze głowy, powinny jak najszybciej skonsultować się z dermatologiem. Nieleczony łupież pstry głowy może bowiem doprowadzić nie tylko do nieestetycznych, szpecących zmian skórnych, ale także  dalszy rozwój niebezpiecznej grzybicy.
W jaki sposób rozpoznać łupież pstry głowy?

Objawy tego schorzenia są bardzo charakterystyczny, dlatego zazwyczaj nie ma problemu z odpowiednią diagnozą. Osoby cierpiące na tego rodzaju schorzenie mają na skórze wiele plam żółto-brązowych bądź beżowych plam, które swym kolorem znacząco odróżniają się od reszty ciała. Chociaż łupież pstry głowy to jedna z najpopularniejszych odmian tego schorzenia, objawy mogą występować również na klatce piersiowej, szyi, twarzy, brzuchu, rękach czy nogach. Szpecące plamy najbardziej widoczne są latem, ponieważ są odporne na działanie promieni słonecznych, przez co nie opalają się, zwiększając w ten sposób kontrast między resztą skóry.

Na szczęście łupież pstry głowy można leczyć.

Aby jednak kuracja przyniosła spodziewane rezultaty, warto poznać dokładnie przyczyny tego schorzenia. Za tego rodzaju łupież odpowiedzialne są grzyby, a dokładniej drożdżaki. Mając tę świadomość, można lepiej dobrać leki i substancje, za pomocą których łupież pstry głowy będzie zwalczany. Oczywiście,  najlepiej w walce z tym krępującym schorzeniem sprawdzają się różnego rodzaju preparaty przeciwgrzybiczne, mające na celu całkowitą eliminację drożdżaków z organizmu pacjenta. Stosowane codziennie, mogą nawet pomóc w całkowitym wyleczeniu w przeciągu zaledwie kilku do kilkunastu tygodni. Zdarza się jednak tak, że pacjent cierpiący na łupież pstry głowy nie jest w stanie samodzielnie dobrać preparatów dostępnych w aptece bez recepty – wtedy jego leczenie okazuje się zupełnie nieskuteczne. W takim przypadku warto skonsultować się ze specjalistą, lekarzem dermatologiem, lub wcześniej – z lekarzem pierwszego kontaktu. Na pewno pomoże on w dobraniu odpowiednich leków i odzyskaniu normalnego wyglądu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 82 = 90