Metody zwalczania tzw. boczków

Wiele kobiet, nawet tych prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia, zmaga się z niemożliwym do spalenia nadmiarem tłuszczu odkładającym się np. na brzuchu lub na nogach. Na szczęście okazuje się, że w dzisiejszych czasach redukcja tkanki tłuszczowej nie musi odbywać się wyłącznie za pomocą ćwiczeń i diety i tam gdzie te dwa czynniki nie pomogą wkracza medycyna estetyczna. Nowoczesna technologia pozwoliła stworzyć specjalne zabiegi wyszczuplające, które działają miejscowo na gromadzący się w danym zakątku nadmiar lipidów. Dzięki temu możliwe staje się wyszczuplanie ud, ramion, pleców i modelowanie sylwetki, których wcześniej nie mogłyśmy osiągnąć domowymi sposobami, a także ujędrnianie skóry i poprawa jej kondycji jako efekt uboczny zabiegów.

Decydując się na zabiegi wyszczuplające najlepsze dla siebie, powinnyśmy zapoznać się ze stosowanymi w nich metodami. Można na przykład poddać się takiemu zabiegowi jak endermologia lpg, która polega na tym, że specjalna głowica, zasysając fałd skóry, oddziałuje na tkankę łączną i prowadzi do rozbicia warstwy lipidów i wydalenia ich nadmiaru z organizmu. Wbrew opisowi, nie jest to w ogóle bolesny, lecz bardzo przyjemny masaż. Jeśli spodobała nam się endermologia przeciwwskazania obejmują zapalenie żył, ciążę i okres karmienia piersią, przyjmowanie koagulantów czy raka skóry – należy wziąć to pod uwagę.

Można też wybrać zabieg Maximus, gdzie tripolarna fala radiowa nagrzewa tkanki podskórne aż do temperatury 60˚C aby doprowadzić do upłynnienia zalegającej warstwy tłuszczu. Aktywuje również mięśnie, co przyspiesza usunięcie z organizmu uwolnionych lipidów. Karboksyterapia Radiology 2 wygląda już inaczej – jest to wstrzykiwanie medycznego dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie. Tym sposobem przyspieszony zostaje przepływ krwi i rozbijane są cząsteczki tłuszczu, który dzięki przyspieszonemu metabolizmowi jest szybko i sprawnie wydalany z ciała.

Pamiętajmy przy tym, że stosując jedynie zabiegi nie uzyskamy trwałego efektu wyszczuplenia, o którym marzymy. Planowanie jak zredukować tkankę tłuszczową powinno objąć zarówno wizytę w salonie kosmetologicznym, jak również przestrzeganie zasad zdrowego żywienia i uprawianie sportów.

4 komentarze

  1. Przeglądając internet i czytając opinie to widzę, że dosyć sporo osób pisze o plusach i pozytywach redukcji tłuszczu laserem czy falami ultradźwiękowymi. Powoli zaczynam się ku temu skłaniać 😀

  2. Na zrzucenie paru kilogramów najlepsze są kluby fitness. Gwarantuje wam, że tam wycisną z was tłuszcz lepiej niż nie jeden zabieg laserowy modelujący sylwetkę. No jest tego wszystkiego jeden minus. Trzeba wstać z fotela i przejść się bądź przejechać autem parę kilometrów, aby się jeszcze spocić na treningu uff… pewnie jak to czytacie to już na samym wstępie wam się odechciało, a potem się dziwicie, że jakaś pomarańczowa skórka wam się robi 😛

  3. Hmmmm sposoby na cellulit? W internecie możemy ich znaleźć całą masę. Wiele zależy od naszej diety, ale nie tylko. Słyszałam, że dobrą opcją są masaże na cellulit, ale nie każdemu mogą przypaść do gustu, ponieważ są czasami bolesne ;/ Jeśli chodzi już o zabiegi na cellulit wykonywane w klinice medycyny estetycznej to warto wybrać tą najlepszą. Jak to zrobić? Trzeba poczytać opinie ludzi w internecie na temat danej kliniki. Czasami na stronach internetowych możemy zobazcyć efekty zabiegów przed i po kuracji. Takie zdjęcia na pewno zmotywują osobę, która waha się nad decyzją skorzystania z laserowego usuwania tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1