Efektywne oczyszczanie wątroby

Jak wiadomo, nasz organizm jest wyposażony w rozmaite funkcje, dzięki którym może samodzielnie oczyszczać się z toksycznych substancji. Niestety, gdy ilość toksycznych czynników staje się zbyt duża, a ekspozycja na nie trwa właściwie bez ustanku, bardzo często same naturalne siły organizmu nie wystarczą do skutecznej detoksykacji.

Należy wówczas rozważyć skorzystanie z preparatów wspomagających oczyszczanie organizmu z toksyn. Przyjrzyjmy się jednej z najlepszych dostępnych metod, a mianowicie detoksykacji układu pokarmowego przy pomocy odpowiednio dobranych ziół.

Oczyszczanie organizmu ziołami

Istnieje wiele różnych ziół, które wykazują wspomagające działanie na nasz układ pokarmowy. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, który z organów naszego ciała wymaga najbardziej pilnej pomocy.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tym organem okaże się wątroba. Dlaczego? Ponieważ to właśnie do wątroby trafiają niemal wszystkie toksyczne substancje, które przyjmujemy razem z pożywieniem oraz napojami i to właśnie wątroba jest odpowiedzialna za oczyszczanie ciała z tych szkodliwych czynników i neutralizowanie ich.

Niestety, liczba szkodliwych składników, na jakie codziennie narażona jest nasza wątroba, jest obecnie tak duża, że różnego rodzaju schorzenia tego narządu powoli zaczynają być uznawane za chorobę cywilizacyjną. Oczywiście, wszyscy doskonale wiemy, że wątrobie szkodzi alkohol, a także papierosy. Do listy czynników o działaniu hepatotoksycznym należy jednak dodać również chociażby leki, których spożycie według statystyk jest z roku na rok coraz większe, a także ogromną liczbę różnych substancji, które są stosowana do konserwowania, słodzenia oraz poprawiania smaku w pożywieniu i napojach. Wreszcie, nie można zapominać także o zanieczyszczeniu powietrza, którym oddychamy, a także zbyt ciężkostrawnej diecie.

Jakie zioła na oczyszczanie ciała wybrać?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej mieszanki ziołowej, którą zastosujemy w charakterze kuracji oczyszczającej wątrobę, wcale nie jest rzecza tak trudną. Trzeba tylko pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach.

Po pierwsze, dany preparat musi pochodzić od renomowanego producenta, co daje gwarancję wysokiej jakości składników, które zostały użyte do jego produkcji. Ważne jest to, aby nie były one narażone na działanie pestycydów, były przechowywane w odpowiednich warunkach itd.

Po drugie, kuracja ziołowa oczyszczająca wątrobę musi być zbilansowana, tzn. powinna spełniać zarówno funkcje typowo detoksykacyjne, jak osłonowe i wspomagające proces regeneracji wątroby.

Wymienione kryteria spełnia preparat Hepa Vitale. Hepa Vitale to ziołowa kuracja detoksykacyjna składającą się z trzech ziół: Czarnuszki Siewnej, Babki Płesznik oraz Ostropestu Plamistego. Dwa pierwsze składniki to zioła o typowym działaniu antytoksycznym, natomiast Ostropest Plamisty stanowi cenne źródło sylimaryny, która jest substancją wspomagającą regenerację komórek wątroby i działającą na ten organ w sposób osłonowy. Dzięki tym właściwościom, Hepa Vitale jest kompleksową kuracją oczyszczającą układ pokarmowy.

2 komentarze

  1. Oczyszczanie organizmu to jedno, ale jak przekonać ludzi, że powinni też dbać o to, żeby nie ładować tego całego syfu do własnych żołądków? I już nawet nie chodzi o jedzenie, ale picie tych wszystkich mikstur, które są sztucznie barwione i po prostu zatruwają organizm a my sami powoli sączymy tą truciznę delektując się jej rzekomo cudnym smakiem.

  2. Nie da się. I nie mówię tego dlatego, że kłopot jest z przekonaniem ludzi. Po prostu w dzisiejszych czasach jest tyle przeróżnych dodatków i „ulepszaczy” w jedzeniu, że nie ma żadnych szans, żeby bez oczyszczania organizmu osiągnąć jakikolwiek efekt w tym zakresie. Po prostu toksyny są wszędzie i nie ma szans żeby wątroba, nerki czy jelita pozostały bez śladu gdy jest ich taka ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1