Zabiegi na rumieńce

Rumieńce na twarzy to zaczerwienienia powstające najczęściej na policzkach. Są one spowodowane problemami z kurczeniem i rozkurczaniem maleńkich naczyń krwionośnych znajdujących się pod skórą twarzy. Pojawiają się najczęściej w sytuacjach emocjonalnych: w obliczu silnego stresu bądź wstydu. Często towarzyszy temu uczucie dyskomfortu lub pieczenia. U osób borykających się z problemem kruchych naczynek, mogą prowadzić do powstawania nieestetycznych pajączków na twarzy.

Czy można usunąć rumieńce?

Problem czerwonych plam na policzkach jest dla wielu osób wstydliwy. Często starają się oni zatuszować go grubą warstwą makijażu, lecz rzadko przynosi to oczekiwane rezultaty. Na szczęście w dobie nowoczesnej medycyny i stale rozwijającej się kosmetologii, dostępnych jest już kilka zabiegów pozwalających usunąć rumieńce.

Jak działają zabiegi na rumieńce na twarzy?

Twarz - rumień

Rumień na twarzy.

Wśród zabiegów na rumieńce na twarzy można znaleźć zabiegi z zastosowaniem lasera oraz zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków.

W przypadku pierwszego rodzaju zabiegów, światło lasera sprawia, że naczynka krwionośne obkurczają się, przez co rumieńce na policzkach nie pojawiają się.

Natomiast ultradźwięki stymulują wchłanianie substancji, która wzmacnia naczynka znajdujące się pod skórą.

Zabiegi usuwające rumieniec na policzkach

Zabiegi stosowane przy usuwaniu rumieńca są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Należą do nich:

  • laser Harmony XL Dye-VI – polega na zastosowaniu wąskopasmowego, pulsacyjnego światła. Pomaga przy problemach skórnych o niewielkim zakresie, jak również przy większych zmianach naczyniowych.
  • laser Varilite – polega na podgrzaniu naczynek do odpowiedniej temperatury, powodującej ich obkurczenie.
  • głowica Hot-Cold – polega na oddziaływaniu na naczynka naprzemiennie wysoką i niską temperaturą. Taka swoista gimnastyka dla naczynek, powoduje ich wzmocnienie i obkurczenie.
  • ultradźwięki – polega na zaaplikowaniu na skórę specjalnych ampułek z substancją wzmacniającą naczynka. Zastosowanie ultradźwięków powoduje wchłanianie leku zmniejszającego rumieniec na policzkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 + = 38