Depilacja laserowa- czy boli, dlaczego właśnie ona, jak długo ją stosować?

Kobiety, szczególnie te prowadzące aktywny tryb życia zawodowego, będące ciągle w ruchu i goniące za kolejnymi spotkaniami muszą optymalizować czas, jaki spędzają na zabiegach nad własnym ciałem. I choć dla każdej kobiety długotrwała wizyta w łazience to swego rodzaju rytuał piękna, o tyle pewne czynności są wykonywane niechętnie i szuka się sposobu na ich wyeliminowanie na dobre.

Dlaczego właśnie depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie owłosienia to zbawienie dla kobiet, które mają dość czerwonych kropek po depilatorach, nacięć spowodowanych nieudanym pociągnięciem żyletki, lub słabej jakości laseru, które spotkały na internetowych aukcjach.

Właśnie dlatego depilacja laserowa, wykonana przez profesjonalne studia urody jest tego rodzaju pomocą awaryjną.
Dzięki takiemu zabiegowi usuniemy niemalże 100% owłosienia z partii ciała, w której włosy stanowią znaczący problem.

Czy nie ma tutaj haczyka, czy to nie boli?

Dzisiejsze urządzenia do depilacji laserowej to istne cuda techniki, które nie tylko nie są bolesne w trakcie wykonywania zabiegu, ale również nie naruszają struktury skóry, przez co możemy mieć pewność, że taka operacja nie wyrządzi nam krzywdy, ani że nasze zdrowie ucierpi w trakcie depilacji. Jest to w pełni bezpieczna metody, pozbawiona bólu, choć zawsze należy pamiętać, że każdy człowiek jest inny. To co dla stu osób jest bezbolesne, nie koniecznie musi okazać się takie dla jednej osoby. Nie należy się jednak obawiać- przed przystąpieniem do zabiegu urządzenie zweryfikuje stan naszej skóry i dopierze takie parametry, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek bólu.

Jak długo trwa kuracja?

Konieczne będzie odwiedzenie salonu od 4 do 6 razy. Taka seria wizyt zapewni usunięcie niemalże 100% włosów z danej partii ciała. Niemalże, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że pewne części włosa będą w tzw. „uśpieniu” i mogą się uwidocznić po jakimś czasie, lub w sytuacji zaburzonej gospodarki hormonalnej czy ciąży, też istnieje ryzyko pojawienia się w tym miejscu włosów.
Nie należy się jednak obawiać, gdyż są to rzadkie sytuacje. Ponadto, w każdym salonie specjalista właśnie z tego względu wskaże nam, że warto zjawić się w gabinecie co jakiś czas aby podtrzymać efekt depilacji.

Ile trwa depilacja laserowa w trakcie jednej wizyty?

Na czas wizyty w gabinecie urody wpłynie na pewno urządzenie, jakim będzie dokonywana depilacja. Jedne urządzenia posiadają większe głowice, inne mniejsze, wobec tego wpłynie to na wielkość powierzchni, zazwyczaj zawiera się w przedziale 20-25×20-25 milimetrów.
Kolejna wytyczna wpływająca na czas zabiegu to z pewnością powierzchnia depilowanego miejsca. I tutaj możemy wskazać, że plecy wydepilujemy w około 10 minut, co nie zawsze będzie prawdą bo jak wiemy plecy mogą być różnej wielkości. Inaczej sprawa ma się do depilacji miejsc, które raczej wszyscy mamy niewielkie, np. wąs czy pachy.
Również nasze zachowanie będzie miało wpływ na czas pobytu w gabinecie. Bowiem jeśli nasz próg bólu jest niski, wówczas będziemy pewnie prosić specjalistę aby wstrzymał na moment wykonanie prac, gdyż najzwyczajniej w świecie nie możemy znieść już uczucia wypalania włosów. Inni, mniej podatni mogą zakończyć swoją wizytę nawet w 30 minut i to depilując największą partię, czyli nogi.

Jak pielęgnować skórę do depilacji laserowej?

Nie należy podrażniać skóry produktami zawierającymi m.in alkohol.
Generalnie, warto w ogóle odstawić to co zazwyczaj mamy na półce i sięgnąć po produkty dostępne w aptece o kojąco-
chłodzących właściwościach, gdyż po depilacji przez krótki czas na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia, a sama skóra
może być nieco podrażniona. Ponadto, czasem usłyszymy zalecenie aby przez jakiś czas nie przyjmować witaminy C, która może
spowodować na depilowanej powierzchni przebarwienia.

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 3