Jak poradzić sobie z obwisłą skórą?

Jeśli mamy problem z nadwagą a obwisła skóra na brzuchu nam przeszkadza, powinniśmy codziennie używać preparatów odchudzających i modelujących. Powinny one być wmasowywane okrężnymi ruchami w części brzucha, ud, w wewnętrzna stronę ramion i wszędzie tam, gdzie nastąpiła utrata jędrności. Należy masować skórę przez kilka minut, a następnie zawinąć ją w folię. Ciepło, które zostanie wytworzone, pozwoli produktowi wniknąć głęboko, aby obwisła skóra po odchudzaniu oczyściła się z toksyn i pozbyła się nadmiaru wody. Pod prysznicem lub podczas kąpieli należy używać takich preparatów lub peelingów myjących, które wzmocnią efekt ujędrniający.

Peeling wykonany przed nałożeniem balsamu dodatkowo zwiększy jego wchłanianie. O kondycji naszej skóry powinniśmy pomyśleć, planując odchudzanie, aby potem nadmiar skóry po odchudzaniu nam nie przeszkadzał. Według dietetyków należy dać swojej skórze trochę czasu, aby dostosowała się ona do nowej sytuacji. Chociaż ta wysokokaloryczna dieta, siedzący tryb życia i brak ruchu są największymi wrogami pięknej skóry. Przez to obwisła skóra stanowi tak duży problem. Kiedy zmieni się nawyki na zdrowsze, można jednak popełniać wiele błędów. Pierwszym z nich jest niewystarczająca ilość białka w codziennej diecie, zastąpiona przez warzywa, owoce, zupy i soki. Niewątpliwie dostarczamy sobie w ten sposób wielu witamin i minerałów, ale nasza skóra po odchudzaniu na dłuższą metę straci na urodzie. Ograniczona ilość białka negatywnie wpływa na gęstość skóry.

Najbardziej narażone na utratę elastyczności są: brzuch, uda, ramiona i dekolt. Ponadto cellulit oraz wiotka skóra pojawią się zawsze po dużym spadku wagi. Dlatego podczas diety należy uważnie przyjrzeć się naszemu organizmowi i zadbać o ujędrnianie skóry. Aby przywrócić jędrność i elastyczność tych miejsc, nasmaruj je balsamem z ekstraktem z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, witaminami i L-karnityną. Pozbawiając się tłuszczu, zwiotczała skóra staje się wysuszona i pomarszczona. Witaminy A, C, E i F pomogą nam poprawić jej elastyczność.

 

4 komentarze

  1. „Jak poradzić sobie z obwisłą skórą?” nic nowego nie wymyślę 😀 – ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiyczyć. Ludzie chodzą na jakieś zabiegi stostują kremy bo nikomu się nie cchce ruszyć dupska z domu. Wystarczy 2-3 miesiące ciężkich treningów i brzucha nie będzie .

  2. no niestety skóra po ciaży nie wraca tak szybko do popsrzedniego stanu.. Ja żeby poprawić wygląd skóry korzystałam z zabiegów laserem w Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Polecam wszystkim wykonanie takiego zabiegu, a na pewno nie pożałujecie ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

67 + = 77