Wrastające włoski po depilacji

Wrastające włosy w okolicy narządów płciowych, na udach i innych okolicach zwykle powstają bezpośrednio po usunięciu włosów w wyniku podrażnienia po goleniu. Każdy włos wyrasta z cebulki włosa. Jest to genetycznie zaprogramowane, aby włosy rosły przez pewien czas, cebulka włosa znajduje się na końcu tak zwanego mieszka włosowego. Wrastające włoski to takie, które podczas wzrostu nie przebiły się przez skórę i zaczęły się pod nią skręcać.

Zdarza się, że włosy rosną bocznie w skórze, najczęściej zdarza się to u osób z kręconymi włosami. Jednak szczególnie po depilacji może dojść do wrastania włosów, ponieważ wyrywane są cebulki włosów z mieszków włosowych. Bardzo mocno szarpane są poszczególne włosy, może się, więc zdarzyć, że kształt pęcherzyka zmieni się na stałe, a włosy następnie urosną tylko ukośnie w skórze. Najczęściej obserwowane są wrastające włoski na nogach, ale problem dotyczy również innych partii ciała, często dochodzi do zapalenia mieszków włosowych.

Woskowanie może również powodować wrastanie włosków

Jeśli ktoś usuwa niechciane włosy na nogach za pomocą wosku, powinien najpierw przygotować właściwie pory skóry na przykład poprzez ciepłą kąpiel. To otwiera pory, a włosy można łatwiej usunąć. Po depilacji należy ochłodzić skórę, aby nie doszło do podrażnienia po depilacji woskiem. To również może pomóc w zapobieganiu wrastaniu włosów.

Jeśli wrastające włosy po depilacji są dla danej osoby stałym problemem, idealnym rozwiązaniem jest trwałe usuwanie włosów za pomocą lasera Vectus. Usunięcie przyczyny problemu jest zawsze dobrym sposobem na walkę z wrastającymi włosami. Głowica lasera za pomocą wiązki światła trwale niszczy włoski, a specjalna głowica chłodząca, redukuje ból i pieczenie.

Sam zabieg usuwania włosów trwa zaledwie kilka minut nie powodując efektów ubocznych jak w przypadku golenia i woskowania, których konsekwencją może być wrastanie włosów.

Wrastające włosy mogą powodować dolegliwości bólowe

Wrastające włosy mogą powodować powstawanie zaczerwienienia i krost. Rozprzestrzeniający się stan zapalny może powodować ból i swędzenie. Bardzo ważne jest, aby dokładnie dezynfekować zainfekowane miejsca, ponieważ rana wokół wrastających włosów może być wywołana zakażeniem bakteryjnym.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 + = 90