Jak ujędrnić biust po karmieniu?

Wiele kobiet marzy o tym, by móc karmić swoje dziecko piersią. O ile jest to inwestycja w zdrowie i przyszłość naszego maleństwa, o tyle niestety nie wpływa dobrze na wygląd piersi. Na skutek hormonów w trakcie ciąży nasze piersi zmieniają nieco kształt i rozmiar. Rzadko zdarza się, aby kobieta w trakcie ciąży nie zauważyła delikatnego nabrzmienia, czy powiększenia piersi. Sytuacja potęguje się, jeśli zapada decyzja o karmieniu piersią. Gruczoły mlekowe pracujące intensywnie przez wiele miesięcy wypełniają się i opróżniają systematycznie powodując zmianę wyglądu piersi kobiety karmiącej.

Niestety kończąc ten piękny etap w życiu kobieta często z żalem spogląda na swój biust, który w niczym nie przypomina pięknego i jędrnego sprzed ciąży i karmienia niemowlęcia. Dodatkowo utrata wagi może przyczynić się do wystąpienia rozstępów czy przebarwień na skórze, na które nie działają nawet naturalne tabletki. Skóra, która została rozciągnięta podczas karmienia nagle staje się obwisła, a tkanka tłuszczowa nie jest w stanie jej całkowicie wypełnić.

Są jednak sposoby działające na miseczkę A, które warto zastosować zanim zdecydujemy się na ostateczność jaką jest operacja plastyczna. Podstawowym jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Te sprzed ciąży nadają się jedynie do wyrzucenia. Nasze piersi nigdy nie będą już wyglądać identycznie, a kwestia odpowiedniego dopasowania nowego biustonosza staje się kluczowa. Bardzo dobre rezultaty przynoszą naprzemienne prysznice ciepłą i zimną wodą. Warto zastosować wtedy mało inwazyjną, ale skuteczną metodę masażu piersi przy użyciu specjalistycznego kremu, np. Frashe. Dobrej jakości krem poprzez odpowiednią zawartość działa jak naturalny lifting bez konieczności powiększania biustu operacyjnie. Ceramidy i ekstrakty z roślin zawierają witaminy, które pielęgnują, odnawiają skórę, a także poprawiają mikrokrążenie. Kofeina z guarany i ekstrakt z ruszczyka kolczastego obkurcza naczynia krwionośne i pobudza przepływ limfy, dzięki czemu piersi stają się jędrniejsze. Masując piersi należy pamiętać o kierunkowaniu piersi do przodu i ku górze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 62 = 67