Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Czeka Cię bardzo ważne wydarzenie, a na Twojej twarzy pojawił się pryszcz? Niestety tak bywa – im bardziej człowiek się stresuje, tym na gorsze niespodzianki może liczyć… Ale czy trzeba się temu poddać? Może istnieją jakieś skuteczne sposoby na wypryski? W naszym artykule dowiesz się jak szybko pozbyć się pryszcza używając np. krem bez recepty i znów beztrosko cieszyć się życiem.

Nie wpadaj w panikę

Pierwszą rzeczą, jaką robi wiele kobiet, jest wpadanie w panikę. Jutro randka, ślub, ważna impreza? Spokojnie! Nawet jeżeli na Twojej twarzy pojawił się pryszcz, wcale nie jest to żadną katastrofą. Panika niesie za sobą wiele ryzykownych zachowań, próbowania tysiąca sposobów na pozbycie się intruza… Nadmierne eksperymenty zaś mogą wywołać odwrotny skutek. Najlepiej sięgnąć po kilka wybranych technik i pozwolić cerze spokojnie się zagoić. Czy wybranie dobrej maści na zmiany trądzikowe bywa kłopotliwe?

Znajdź swoje sposoby

Każda skóra działa według własnych zasad i należy ją po prostu obserwować. Jednej osobie ulgę przyniesie obkładanie wyprysku lodem, innej natomiast bardziej sprawdzą się okłady z mleka. Trzeba działać antybakteryjnie i regenerująco zarazem. Nie można nadmiernie uszkodzić obszaru z wypryskiem, aby skóra nie była widocznie podrażniona, zaczerwieniona lub co gorsza złuszczona. W przypadku takich efektów ubocznych trudniej jest kamuflować pryszcz za pomocą makijażu. Warto sięgać po dobrej jakości kosmetyki naturalne, mające w swoim składzie cynk, wyciąg z fiołka trójbarwnego, drożdży i nagietka. Gdzie dostać coś takiego? Czy kremy dla cery mieszanej zawierają te składniki? To częste pytanie, na szczęście dostęp do kosmetyków naturalnych staje się coraz lepszy. Ciekawym produktem jest na przykład naturalne serum do twarzy Sevolium, działające szybko i skutecznie. Wszystkie kosmetyki zawsze powinno się stosować według zaleceń producenta (w przypadku serum przeważnie dwa razy dziennie).

Im bardziej będziesz martwić się swoim wypryskiem, tym gorzej będziesz go postrzegać. Czasami po prostu warto wstrzymać oddech i się uśmiechnąć. Pewność siebie idzie w parze z urodą. A przy odpowiedniej pielęgnacji pryszcz szybko zniknie!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1