Rozstępy – sposób na walkę

Wiele kobiet zmaga się z rozstępami, jest tak samo pospolity problem, jak temat cellulitu. Ważne jest, aby w takich sytuacjach, gdy problem tej kwestii już nas dotknął – nie załamywać się i szukać odpowiedniego sposobu na leczenie rozstępów. Otóż rozstępy po porodzie i rozstępy na łydkach to bardzo często spotykane sytuacje, na które skarżą się kobiety. Natomiast taka jest nasza fizjologia i pewne kwestie są nieuniknione. Oczywiście, jeżeli będziemy odpowiednio dbać o pielęgnację i nawilżenie naszej skóry w trakcie ciąży to możemy zniwelować ryzyko pojawienia się tych nieprzyjemnych linii na naszym ciele, jakimi są właśnie rozstępy, które da się zwalczyć z pomocą np. zabiegów. Aczkolwiek jeżeli pomimo nawilżenia nie uda nam się utrzymać ciała, takiego jakim był przed ciąża, to zawsze możemy spróbować innych metod, które będą bezpieczne dla naszego ciała i nie spowodują innych niepożądanych działań, które w dodatkowy sposób zaszkodzą naszemu organizmowi, a przede wszystkim ciału. Likwidacja rozstępów powinna odbywać się więc w sposób przemyślany i z umiarem, gdyż stosowanie wielu metod na jeden raz może zakończyć się fiaskiem. Rozstępy powstają przez zerwanie się włókien kolagenowych na skórze, czyli poprzez nadmierne jej rozciąganie. Może to być spowodowane szybkim wzrostem i upadkiem masy ciała.

Rozstępy usuwanie

Jednym w popularnych sposobów na usuwanie rozstępów jest laserowe usuwanie rozstępów. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych ran. Powinno się go wykonywać od około trzech do pięciu razy, aby osiągnąć wymarzony efekt. Skóra, która zostaje potraktowana laserem frakcyjnym szybciej się goi. Laser taki bowiem działając na skórę pobudza ją do wytwarzania nowego kolagenu, co sprawia, iż laserowe usuwanie rozstępów staje się jeszcze bardziej łatwiejsze. Leczenie rozstępów powinno się bowiem odbywać w sposób dostosowany do naszej skóry i umiejscowienia rozstępów. Usuwanie rozstępów może się również zabieg, który nazywa się dermabrazja na rozstępy. Jest to zabieg, który jest polecany przez kobiety na całym świecie, gdyż pozwala na szybkie pozbycie się niechcianych linii.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Rozstępy - sposób na walkę, 5.0 out of 5 based on 1 rating

9 komentarzy

 1. Mi na rozstępy pomogły zabiegi w Clinica Cosmetologica z początku byłam sceptycznie nastawiona do zabiegów laserowych, ale umówiłam się na wizytę i specjalista rozwiał moje wątpliwości. Ogólnie teraz na tynku jest dużo urządzeń usuwających rozstępy i inne blizny, więc lepiej skontaktować się z specjalistą i on doradzi odpowiednią kurację 🙂

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Słyszałam, że jeśli można to najlepiej jest łączyć zabiegi np. peelingi z mezoterapią, ale pewnie zależnie od skóry danego człowieka rezultat zabiegów jest różny.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Laserowe usuwanie rozstępów to dla mnie numer jeden w śród zabiegów na rozstępy, a powodem tego jest, bezpieczeństwo oraz szybki efekt zabiegu. Jedynym minusem jest może to, że po zabiegu może piec skóra i być bardzo wrażliwa.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Dermabrazja jest skuteczna, ponieważ polega ona na ścieraniu naskórka aż do naczyń krwionośnych. Cena zabiegu może trochę odstraszyć, ponieważ jest to około ponad 3 tysięcy złotych..

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 − = 32