Na co czarnuszka?

Czarnuszka siewna to zioło, o którym obecnie przypomina sobie coraz więcej osób. Zawiera ono wiele witamin, ale to nie jego najważniejsza właściwość. Obecnie czarnuszka jest uważana za panaceum na wiele schorzeń m.in na problemy wątrobowe. Na co najlepiej jest ją stosować?

Przede wszystkim czarnuszka jest używana do stabilizacji układu odpornościowego. Dlatego też może być wykorzystywana w przypadku schorzeń autoimmunologicznych. Oczywiście nie należy przy tym rezygnować ze standardowej terapii. Liczne koktajle warzywno-owocowe zawierają tę roślinę. Najczęściej stosuje się czarnuszkę w przypadku alergii. Nawet jeśli nie będzie ona w stanie usunąć tej choroby, to może wpłynąć na złagodzenie jej objawów, a to sporo biorąc pod uwagę, że nie zawsze jest to możliwe przy pomocy środków farmakologicznych.

Czarnuszka może służyć również do poprawy stanu skóry. Należy zadać sobie pytanie: czy zioła pomogą na dolegliwości wątrobowe? Zazwyczaj stosuje się ją w celu wyeliminowania wysypek spowodowanych przez alergię. Także w przypadku atopowego zapalania skóry czarnuszka może stanowić wybawienie. Według niektórych źródeł atopowe zapalenie skóry jest spowodowane złym działaniem wątroby. W takim przypadku również warto zastosować czarnuszkę, ponieważ działa ona osłonowo na wątrobę, a także wspomaga wydalanie szkodliwych substancji z organizmu.

Ziele czarnuszki bywa stosowane także przeciwko anemii, a także w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Niektórzy uważają, że praktycznie nie ma schorzenia, na które czarnuszka nie mogłaby pomóc.

Czarnuszkę można stosować w formie nasion lub oleju. W przypadku pierwszej metody należy pamiętać o tym, by przemielić nasiona przed spożyciem. Czarnuszka ma specyficzny smak, jednak wiele osób stosuje ją po prostu jako zamiennik czarnego pieprzu. W przypadku chęci zażywania oleju z czarnuszki lepiej jest wybrać ten tłoczony na zimno, by zachować jak najwięcej zdrowotnych substancji.

Czarnuszka może być również jednym ze składników mieszanki ziołowej, przeznaczonej do wspomagania wątroby. Tak jest w przypadku Hepa Vitale. Znajdują się tam zioła, które poprawiają działanie tego organu, co wpływa na poprawę ogólnego zdrowia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 + = 55