Metody zwalczania tzw. boczków

Wiele kobiet, nawet tych prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia, zmaga się z niemożliwym do spalenia nadmiarem tłuszczu odkładającym się np. na brzuchu lub na nogach. Na szczęście okazuje się, że w dzisiejszych czasach redukcja tkanki tłuszczowej nie musi odbywać się wyłącznie za pomocą ćwiczeń i diety i tam gdzie te dwa czynniki nie pomogą wkracza medycyna estetyczna. Nowoczesna technologia pozwoliła stworzyć specjalne zabiegi wyszczuplające, które działają miejscowo na gromadzący się w danym zakątku nadmiar lipidów. Dzięki temu możliwe staje się wyszczuplanie ud, ramion, pleców i modelowanie sylwetki, których wcześniej nie mogłyśmy osiągnąć domowymi sposobami, a także ujędrnianie skóry i poprawa jej kondycji jako efekt uboczny zabiegów.

Decydując się na zabiegi wyszczuplające najlepsze dla siebie, powinnyśmy zapoznać się ze stosowanymi w nich metodami. Można na przykład poddać się takiemu zabiegowi jak endermologia lpg, która polega na tym, że specjalna głowica, zasysając fałd skóry, oddziałuje na tkankę łączną i prowadzi do rozbicia warstwy lipidów i wydalenia ich nadmiaru z organizmu. Wbrew opisowi, nie jest to w ogóle bolesny, lecz bardzo przyjemny masaż. Jeśli spodobała nam się endermologia przeciwwskazania obejmują zapalenie żył, ciążę i okres karmienia piersią, przyjmowanie koagulantów czy raka skóry – należy wziąć to pod uwagę.

Można też wybrać zabieg Maximus, gdzie tripolarna fala radiowa nagrzewa tkanki podskórne aż do temperatury 60˚C aby doprowadzić do upłynnienia zalegającej warstwy tłuszczu. Aktywuje również mięśnie, co przyspiesza usunięcie z organizmu uwolnionych lipidów. Karboksyterapia Radiology 2 wygląda już inaczej – jest to wstrzykiwanie medycznego dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie. Tym sposobem przyspieszony zostaje przepływ krwi i rozbijane są cząsteczki tłuszczu, który dzięki przyspieszonemu metabolizmowi jest szybko i sprawnie wydalany z ciała.

Pamiętajmy przy tym, że stosując jedynie zabiegi nie uzyskamy trwałego efektu wyszczuplenia, o którym marzymy. Planowanie jak zredukować tkankę tłuszczową powinno objąć zarówno wizytę w salonie kosmetologicznym, jak również przestrzeganie zasad zdrowego żywienia i uprawianie sportów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

98 − 90 =