Jak jeść podczas grypy żołądkowej

Wymioty oraz ogólne osłabienie, a także biegunka. To tylko niektóre objawy, jakie mogą wskazywać na grypę żołądkową. Jest to bardzo popularna choroba, z którą z pewnością zmagał się każdy z nas. Niestety, na grypę żołądkową nie wynaleziono jeszcze lekarstwa i należy leczyć się dietą. Zatem co jeść przy grypie żołądkowej?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż grypie żołądkowej w pewien sposób możemy zapobiec. Jest to choroba, której w pewnym stopniu możemy uniknąć. Jeżeli słyszeliśmy, że ktoś z naszego otoczenia jest chory, powinniśmy unikać przebywania w jego towarzystwie. Należy również często myć ręce, zwłaszcza po przyjściu do domu, przed posiłkiem. Jednak jeżeli na danym terenie aktualnie jest mała epidemia tej choroby, często bardzo ciężko jest jej uniknąć. Tego typu choroba przenosi się drogą kropelkową, więc wystarczy jazda autobusem z chorym, aby się zarazić. Jednak najczęściej grypą żołądkową zarażają się dzieci w przedszkolu, które mogą zarazić innych domowników. Jedynym rozwiązaniem na grypę żołądkową jest odpowiednia dieta. Zatem co jeść podczas grypy żołądkowej?

Dieta przy grypie żołądkowej

Należy pamiętać, iż podczas grypy żołądkowej najważniejsza jest dieta. Tylko i wyłącznie poprzez spożywanie odpowiednich pokarmów możemy powrócić do dawnej formy. Jednak bardzo wielu specjalistów zaleca swoim pacjentom głodówkę. Jest to szczególnie polecane w przypadku, gdy grypa żołądkowa przebiega bardzo silnie. Wówczas przez pierwszy dzień lub też przez pierwsze dwa dni choroby, pacjent ogranicza spożywanie pokarmów. Jedzenie przy grypie żołądkowej może zostać wprowadzone dopiero kolejnego dnia.

W trzecim dniu grypy żołądkowej powinna nastąpić mała poprawa. To właśnie w tym dniu powinna ustąpić biegunka, a także wymioty. Organizm każdego pacjenta w trzeciej dobie walki z chorobą jest często bardzo wyczerpany, z tego powodu warto go odżywić. W tym celu należy spożywać pokarmy, jednak w małych ilościach. Przede wszystkim powinny to być posiłki łagodne, aby nie podrażniły naszego przewodu pokarmowego. Podczas grypy żołądkowej śluzówka naszego przewodu pokarmowego jest uszkodzona, więc nie powinniśmy jej bardziej podrażniać. Idealnym posiłkiem będą tu różnego rodzaju kleiki, takie jak gotowany ryż lub też kasza manna.

Kolejny dni choroby powinny być jeszcze lepsze. Pacjent powoli powraca do sił, z tego powodu powinien jeszcze bardziej urozmaicić swoją dietę. Możemy zacząć spożywać dania gotowane, a także potrawy z warzyw. Należy także pamiętać, aby prowadzić dietę lekkostrawną jeszcze przez około dwa tygodnie.

Dieta przy grypie żołądkowej jest bardzo ważna, jednak nie powinniśmy także zapominać o nawadnianiu swojego organizmu. Systematyczne przyjmowanie płynów zapobiega odwodnieniu organizmu, co może się zdarzyć podczas biegunki.

Grypa żołądkowa jest chorobą, z powodu której chory czuje się bardzo osłabiony. Niestety wciąż nie wynaleziono odpowiedniego leku na ten rodzaj grypy, z tego powodu należy leczyć się na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie odpowiednia dieta, dzięki której szybko powrócimy do zdrowia.

Przeczytaj więcej: http://grypazoladkowa.net.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak jeść podczas grypy żołądkowej, 5.0 out of 5 based on 1 rating

2 komentarze

  1. Hehe, pytanie jest źle postawione. Bo w większości przypadków jest tak, a w moim to już na tysiąc procent na pewno, że dieta na grypę żołądkową sama się ustawia – po prostu nie ma żadnej możliwości żebym cokolwiek zjadła. A jak już, to i tak za chwilę zwymiotuję, więc nie ma to najmniejszego sensu. Dopiero jak się kończy jelitówka, to powoli, ale to naprawdę powoli wraca jelitówka.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Ty nie możesz, inni mogą. Grypa żołądkowa to taka choroba, że każdy reaguje na nią inaczej. Wszystko zależy od organizmu, ale też od tego jaki wirus jelitówki akurat zaatakował.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 75 = 84