Domowe sposoby na hemoroidy

Hemoroidy, inaczej nazywane też przez niektórych guzkami krwawniczymi potrafią bardzo dać choremu w kość. Przytrafiają się niezależnie od wieku ale sprzyja im siedzący tryb życia, jak również zła dieta powodująca zaparcia. Często dotyczą one też kobiet w ciąży. Zmiany hormonalne, a potem poród prowadza do powiększania się guzków. Pojawiają się też zdecydowanie częściej u osób starszych. Czasem mogą mieć podłoże genetyczne.

Jak poradzić sobie bez lekarza?

Jeżeli coś nam dolega to w zasadzie zawsze najchętniej sięgamy do domowych sposobów. Dotyczy to także leczenia hemoroidów. Często pomagają nam nasiadówki, bo przynoszą szybką ulgę. Jak zrobić nasiadówkę? W letniej wodzie należy wymieszać korę dębu z rumiankiem i usiąść w tej wodzie na mniej więcej 10 minut. Można też pomieszać rdest z korą kasztanowca A do tego dodać korę dębu oraz opcjonalnie szałwię. Następnie należy całość gotować przez jakieś 10 minut. Później trzeba to wszystko przecedzić i wlać do wanny. Można też oczywiście zakupić w aptece gotową mieszankę ziół. Zioła na hemoroidy są ogólnie dostępne w pojedynczych torebkach bądź też czasami w postaci gotowych mieszanek.

Więcej na temat ziół na hemoroidy przeczytasz na stronie: http://ziolanahemoroidy.pl

Ciepłe kąpiele też są dobrym domowym sposobem na hemoroidy. Kilka kropel olejku o uspokajających, a zarazem przeciwzapalnych właściwościach wlane do wanny z ciepłą wodą na pewno pomogą. Taka kąpiel nie tylko leczy, ale również relaksuje.

Zioła na hemoroidy to także, a może nawet przede wszystkim ziołowe herbatki, które można kupić bez problemu albo zmieszać według własnego pomysłu np. z podbiału, skrzypu, a także z pokrzywy lub z babki lancetowatej oraz czarnego bzu. Tych ziół jest na pewno więcej, wystarczy zapytać farmaceuty. Pomocne też będą w tej kwestii sklepy zielarskie.

Domowe sposoby na hemoroidy to także okłady i przemywanie chorego miejsca. Okłady mogą być z lodu. Zawinięta w chusteczkę kostka lodu przykładana do odbytu z pewnością przyniesie ulgę. Wilgotna torebka ekspresowej herbaty również niektórym chorym daje ukojenie, gdyż ma działanie przeciwzapalne i ściągające dzięki zawartości taniny. Pamiętajmy, że mówimy tutaj tylko o czarnej herbacie.

Przemywanie chorych miejsc to też całkiem dobry domowy sposób na hemoroidy, który może przynieść ulgę. Dobre zioła na hemoroidy to w tym przypadku rumianek oraz aloes. Chusteczką nasączoną takim ziołem należy regularnie przemywać odbyt.

No i wreszcie maści, które to są do zakupienia w aptece bez potrzeby posiadania recepty. Pomagają one zmniejszyć obrzęk odbytu, mają również właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ich działanie jest więc różnorakie. Generalnie, można powiedzieć, iż są to również zioła na hemoroidy, bo ich głównym składnikiem są wyciągi z tychże właśnie ziół.

Zapobieganie przede wszystkim

Wszystkie domowe sposoby na hemoroidy są bardzo dobre i w wielu przypadkach przyniosą ulgę lub znaczną poprawę. Ale chociaż różnorakie zioła na hemoroidy są też dobrym rozwiązaniem to najlepiej jest nie dopuścić do rozwoju guzków krwawniczych i wtedy nie ma problemu. Niepotrzebne są nam ani domowe sposoby na hemoroidy ani zioła na hemoroidy. Mamy święty spokój i cieszymy się życiem. Nie musimy podkładać poduszki pod bolącą pupę i zaglądać na papier toaletowy czy nie ma na nim krwi. No i oczywiście ruch, zdrowy na wszystko, także przeciwdziała powstawaniu hemoroidów. Spacerujmy, biegajmy, nie dajmy się zasiedzieć przy komputerze albo telewizorze.

Artykuł dzięki uprzejmości redakcji leczymyhemoroidy.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Domowe sposoby na hemoroidy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

2 komentarze

  1. Domowe sposoby na hemoroidy bywają lepsze niż te wszystkie maści, które można kupić w sklepie. Często po prostu jest to to ten sam składnik, ale świeży i bez dodatków i udziwnień. Na większość chorób były sposoby od lat, stosowane i opowiadane z pokolenia na pokolenie. Ale potem ktoś chciał na tym zarabiać i już nie było to takie oczywiste i normalne, bo trzeba było ludziom wcisnąć, że hemoroidy są skomplikowane i ich leczenie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy na temat szczegółów leczenia.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Hemoroidy w ciąży to nic niezwykłego, ale wiele kobiet panikuje jak tylko się pojawią. Sęk w tym, że wtedy trzeba przede wszystkim zachować spokój, bo w ciąży można stosować zioła na hemoroidy. Po trzecim porodzie jestem już do tego na spokojnie przygotowana 😀

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =