Co najlepsze na zmarszczki?

Pojawiające się zmarszczki wiążą się to z utratą kolagenu, niewłaściwą dietą, paleniem papierosów, nadużywaniem alkoholu, nadmiernym wystawieniem się na działanie promieniowanie słonecznego, zanieczyszczeniami w powietrzu, a także narkotyków czy braniem różnych leków. Jak można sobie z nimi radzić?

Przede wszystkim należy pić minimum 8 szklanek wody mineralnej dziennie, dzięki czemu nawodnimy nie tylko organizm, ale także skórę. Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie białka jajka pod oczy, które posiadają  kilka witamin i składników nawilżających oraz ożywiających skórę. Skóra od razu będzie zdecydowanie bardziej napięta. Jest to doskonały sposób na zredukowanie zmarszczek w zupełnie naturalny sposób. Białko można nakładać także na czoło oraz inne rejony, na których występują zmarszczki.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem na zmarszczki jest opróżnienie trzech kapsułek witaminy E do małej miski. Należy do niej dodać 1/2 łyżeczki miodu płynnego, 2 łyżeczki jogurtu naturalnego i 1/2 łyżeczki soku z cytryny. Wszystko należy starannie wymieszać, a następnie nałożyć na twarz przy pomocy płatków kosmetycznych. Wszystko trzeba zostawić na twarzy przez 10 minut. Kolejnym krokiem jest zmycie letnią wodą. Metoda ta przy systematycznym stosowaniu działa znakomicie.

Następną opcją jest delikatne masowanie miejsc szczególnie narażonych na zmarszczki przy wykorzystaniu oleju kokosowego tuż przed położeniem się do łóżka. Olej można oczywiście połączyć z witaminą E dla otrzymania jeszcze korzystniejszego efektu. Zmiany są dostrzegalne już po tygodniu stosowania.

Dobrym rozwiązaniem jest także używanie naturalnego kremu przeciwzmarszczkowego – Richevon, w którym w składzie Acanthopanax Senticosus i inne składniki pochodzenia naturalnego. Pomóc na zmarszczki mogą także zielone winogrona. Wystarczy rozgnieść jedną kulkę zielonego winogrona i nałożyć na zmarszczki na 20 minut, kolejnym krokiem jest zmycie twarzy letnią wodą i pozostawienie by skóra naturalnie wyschła. Ciekawym rozwiązaniem jest także pasta z kurkumy i soku z trzciny cukrowej, która wpływa korzystnie również na proces starzenia się skóry.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Co najlepsze na zmarszczki?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − 64 =