Powiększanie ust – skuteczność kwasu hialuronowego

Usta to niezwykle istotny element wyglądu każdego człowieka. Nie tylko służą one do artykulacji głosek i spożywania pokarmów, ale również są jednym z wyznaczników atrakcyjności, a nawet stanowią erotyczny wabik. Wielkość i kształt ust wpływa również na ogólne wrażenie, jakie wywołuje ludzka twarz. Nieraz przecież mówi się, że ktoś groźnie wygląda, ponieważ ma wąskie usta. Nic więc dziwnego, że wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu oraz zadaje sobie pytanie, jak powiększyć usta, żeby efekt był wystarczająco zadowalający, a zarazem wargi nie wyglądały sztucznie. Najbardziej powszechną, a zarazem skuteczną metodą na poprawienie wyglądu ust jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg?

Chociaż samo określenie powiększanie ust może odstraszyć wielu ludzi, ponieważ od razu kojarzy się z implantowaniem sztucznych substancji do organizmu, to warto jednak zauważyć, że kwas hialuronowy jest w pełni naturalnym składnikiem, który występuje w ciele ludzkim i odpowiada między innymi za elastyczność skóry. Zastrzyki z kwasu hialuronowego powodują nie tylko poprawienie kształtu i powiększenie ust, ale również niwelują zmarszczki dookoła warg, co znacznie odmładza wygląd twarzy.
Profesjonalnie wykonane zabiegi kwasem hialuronowym są bardzo proste i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać. Do wykonania zabiegu stosuje się cienką igłę, przy pomocy której lekarz implantuje kwas hialuronowy. Wcześniej pacjent zostaje znieczulony, dzięki czemu powiększanie ust odbywa się praktycznie bezboleśnie. Należy jednak pamiętać, że modelowanie ust kwasem hialuronowym wymaga sporych umiejętności, więc należy wybrać się do specjalisty, który doskonale wie, jak wykonać zabieg. Naturalne powiększanie ust przez niedoświadczoną osobę może nie tylko nie przynieść pożądanych rezultatów, ale nawet wywołać odwrotny skutek, czyli oszpecić wargi.

Polecamy też sprawdzenie tekstu na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/powiekszanie-ust/

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym w pewnym stopniu narusza skórę w okolicy ust, dlatego nie jest wskazane wykonywanie zabiegu u osób, które posiadają różnego rodzaju infekcje, jak chociażby popularny trądzik. Zabiegowe powiększanie ust jest również zabronione dla kobiet w ciąży i karmiących matek. Wiek pacjenta nie jest istotny, jednak należy pamiętać, że wypełnienie ust oraz zwiększenie ich objętości, to zabieg raczej dla dojrzałych osób i może być nieodpowiedni dla zbyt młodej osoby.

Jak dbać o usta po zabiegu?

Na początku warto wspomnieć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym nie należy do trwałych zabiegów. Poprawiony kształt warg utrzymuje się do około dwunastu miesięcy. Potem można powtórzyć zabieg modelowania ust, z tym że należy najpierw wybrać się do lekarza, żeby mieć pewność, że znowu można poddać się całemu procesowi. Należycie wykonane
powiększanie ust nie wymaga od pacjenta długiego czasu rekonwalescencji. Przez pierwsze kilka dni należy jedynie unikać nadmiernego nadwyrężania ust oraz unikania skrajnych temperatur, a co za tym idzie odmówienia sobie sauny, solarium, czy przebywania na mrozie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Powiększanie ust - skuteczność kwasu hialuronowego, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 6 =